Rodzice nas kochaja

Dlaczego warto nas wybrac?

• Grupy wiekowe
  • Wykształcona kreatywna kadra
  • Ponad 25-letnie doświadczenie
Image
W naszym przedszkolu posiadamy trzy grupy dziecięce. Kryterium podziału stanowi wiek dziecka. Każda z grup posiada oddzielną salę.
    • Motylki (2 - 4 lat)
    • Sówki (4 - 5 lat)
    • Starszaki (6 lat)
Image
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycielek dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Mają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej.W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Uwzględniają indywidualne podejście, zapewniając czas i uwagę dla każdego dziecka. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań i talentów każdego dziecka. Nasi nauczyciele są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej. Właściciel, dyrektor – mgr Joanna Żak
    • logopeda
    • Instruktor gimnastyki
    • Rytmiczka
    • Lektor języka angielskiego
Image
Nasza Placówka jest przedszkolem, którego państwo szukacie. Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewnimy państwa dzieciom najlepszą opiekę pedagogiczną, oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych dzieci tak, aby czuły się u nas domowo, radośnie i bezpiecznie.
    • Wspieranie osobowości dziecka
    • Gry i zabawy na świeżym powietrzu (w dużym ogrodzie)
    • Kreatywni i wykwalifikowani nauczyciele
    • Czyste i ciche miejsce
    • Własna kuchnia
Przedszkole Storktoka w Olsztynie

Od 1997 roku opiekujemy się dziećmi

Wiedza
Zabawa
0%
Prywatne Przedszkole „STOKROTKA” w Olsztynie powstało we wrześniu 1997r. Przedszkole Nasze funkcjonuje zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych. Naszymi przedszkolakami są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Przedszkole „Stokrotka” znajduje się w ładnej, zdrowej okolicy – blisko lasu miejskiego, w otoczeniu parku – z dala od ruchliwych ulic, zgiełku miejskiego i wpływu czynników szkodliwych dla zdrowia. W ciągu tych lat udało się nam stworzyć wizerunek przedszkola przyjaznego wszystkim. Przedszkolem kieruje mgr Joanna Żak  – pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Nadzór pedagogiczny nad działalnością placówki prowadzi Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Nasze przedszkole wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Dzięki bardzo dobrze zorganizowanym działaniom dydaktycznym absolwenci są wszechstronnie przygotowani do nauki w klasie I. Proces edukacji w Naszym Przedszkolu trwa przez cały dzień, a nie tylko w czasie tzw. zajęć planowanych i jest ciągiem pełnowartościowych sytuacji edukacyjnych. Mamy swoje tradycje przedszkolne, które kultywujemy co roku – Spotkania rodzine – od 18 lat organizowany w ostatni piątek maja – festyny “dzień rodziny”, mini wywiadówki, na wieczorne wyjazdy do do gospodarstwa agroturystycznego (dzieci kończące przedszkole), spotkanie comiesięczne z muzyką i teatrem,  spektakle teatralne w wykonaniu dzieci 2 razy do roku, wycieczki, pikniki. W ramach czesnego oferujemy bardzo bogaty wachlarz zajęć dodatkowych (tygodniu) takich jak rytmika 2x ,angielski 3x , gimnastyka ogólnorozwojowa 2x , logorytminka 2x.

Logorytmika jest jednym ze sposobów usprawniania mowy dziecka. W zakres zabaw logorytmicznych wchodzą ćwiczenia: muzyczno – ruchowe, słowno – ruchowe, słowno – rytmiczne, słuchowe, narządów artykulacyjnych. Zabawy i ćwiczenia logarytmiczne oparte są na założeniach metody gimnastyki twórczej E. J. Dalcoroz’e, C. Orffa, R. Labana, A. M. Kniessow. W ćwiczeniach logarytmicznych czynnikiem pobudzającym do ruchu jest tekst. Są to najczęściej dziecięce wierszyki, wycinanki, przysłowia, opowieści, rymowanki, piosenki.

Dzieci z najstarszej grupy raz w miesiącu udają się do Multicentrum. Poprzez zabawę z programem komputerowym  oraz klockami K’next, poznają świat nauki, techniki, sztuki, a także uczą się odpowiedzialnych zachowań w życiu codziennym.  Starszaki i sówki współpracują z Miejską Biblioteką Publiczną  i Muzeum Warmii  I Mazur – gdzie chodzą na cykliczne zajęcia edukacyjne.

Dodatkowo, dla chętnych dzieci, organizujemy także treningi tenisa ziemnego Szkółka Tenisowa Ryszarda Sosnowskiego – ul. Radiowa 32). Zajęcia odbywają się w godzinach pracy przedszkola, dzieci idą na trening pod opieką nauczycielek.

• Cała kadra pedagogiczna posiada pełne kwalifikacje pedagogiczne wymagane przy pracy z dziećmi [patrz. Kadra pedagogiczna]
  • Każda grupa posiada swoją salę wyposażoną w wiele kolorowych zabawek i pomocy dydaktycznych.
  • W przedszkolu są trzy grupy
  • Własna kuchnia serwuje  pyszne posiłki: śniadanie, zupkę, II danie i podwieczorek. Dania są przygotowywane z niezwykłą dbałością, dostosowane także do specjalnych diet dla dzieci alergicznych.
  • Przedszkole  posiada w pełni wyposażoną salę gimnastyczną.
Grupy w naszym przedszkolu

Trzy grupy

Motylki

MY Motylki do przedszkola chętnie uczęszczamy.
Tu się uczymy i świetnie bawimy, lubimy nasze Panie i ciągłe hasanie. Choć jesteśmy mali , czasem też psocimy,
to mamy wielkie serca i wesołe miny.

• Age:2-3 latki
  • Time::6.30 – 17.30

Sówki

Sówka siedząc na drzewie myślała i myślała i do Stokrotki przyleciała, Siadła na parapecie i zerka dookoła. Czy to przedszkole czy to szkoła? Dzieci malują, rysują, liczą i ćwiczą. Śpiewają i pięknie obiadki zjadają To przedszkolaki mądre dzieciaki!

• Age:4-5 latki
  • Time::6.30 - 17.30

Starszaki

Nasze dziewczynki są bardzo mądre, Zawsze uśmiechnięte, miłe i pogodne. Nasi chłopcy to mali bohaterowie, Każda dziewczynka tak o nich powie. Świetnie tańczymy, świetnie śpiewamy, Na przedstawieniach zawsze dobrze wypadamy.

• Age:6-latki
  • Time::6.30 - 17.30