O PRZEDSZKOLU

Wychowujemy pokolenie, które zmieni świat!
#mk-page-title-box-5ecc2c254ff6e { height: 500px; background-color: ; text-align: center; } #mk-page-title-box-5ecc2c254ff6e .mk-page-title-box-title { font-size: 60px; line-height: 60px; font-weight: bold; color: #ffffff; padding-bottom: 20px; margin-bottom: 20px; letter-spacing: 3px; } #mk-page-title-box-5ecc2c254ff6e .mk-page-title-box-title--underline:after { background: #ffffff;} #mk-page-title-box-5ecc2c254ff6e .mk-page-title-box-subtitle { font-size: 16px; line-height: 16px; font-weight: bold; color: #ffffff;} #mk-page-title-box-5ecc2c254ff6e .mk-effect-bg-layer { background-image: url("http://przedszkolestokrotka.com/wp-content/uploads/2014/09/przedszkole-stokrotka-olsztyn-o-przedszkolu.jpg"); background-position:center bottom; }

PRZEDSZKOLE STOKROTKA

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.. – Robert Fulghum

Prywatne Przedszkole „STOKROTKA” w Olsztynie powstało we wrześniu 1997r.  Przedszkole Nasze funkcjonuje zgodnie z ustawą o systemie oświaty i zarządzeniem MEN w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych. Naszymi przedszkolakami są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkole „Stokrotka” znajduje się w ładnej, zdrowej okolicy – blisko lasu miejskiego, w otoczeniu parku – z dala od ruchliwych ulic, zgiełku miejskiego i wpływu czynników szkodliwych dla zdrowia. W ciągu tych lat udało się nam stworzyć wizerunek przedszkola przyjaznego wszystkim. Przedszkolem kieruje mgr Joanna Żak  – pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Nadzór pedagogiczny nad działalnością placówki prowadzi Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Nasze przedszkole wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Dzięki bardzo dobrze zorganizowanym działaniom dydaktycznym absolwenci są wszechstronnie przygotowani do nauki w klasie I. Proces edukacji w Naszym Przedszkolu trwa przez cały dzień, a nie tylko w czasie tzw. zajęć planowanych i jest ciągiem pełnowartościowych sytuacji edukacyjnych. Mamy swoje tradycje przedszkolne, które kultywujemy co roku – spotkania rodzinne, mini wywiadówki, na wieczorne wyjazdy do do gospodarstwa agroturystycznego (dzieci kończące przedszkole), spotkanie comiesięczne z muzyką i teatrem,  spektakle teatralne w wykonaniu dzieci 2 razy do roku, wycieczki, pikniki. W ramach czesnego oferujemy bardzo bogaty wachlarz zajęć dodatkowych (tygodniu) takich jak rytmika 2x ,angielski 3x , gimnastyka ogólnorozwojowa 2x , logorytminka 2x.

Logorytmika jest jednym ze sposobów usprawniania mowy dziecka. W zakres zabaw logorytmicznych wchodzą ćwiczenia: muzyczno – ruchowe, słowno – ruchowe, słowno – rytmiczne, słuchowe, narządów artykulacyjnych. Zabawy i ćwiczenia logarytmiczne oparte są na założeniach metody gimnastyki twórczej E. J. Dalcoroz’e, C. Orffa, R. Labana, A. M. Kniessow. W ćwiczeniach logarytmicznych czynnikiem pobudzającym do ruchu jest tekst. Są to najczęściej dziecięce wierszyki, wycinanki, przysłowia, opowieści, rymowanki, piosenki.

Dzieci z najstarszej grupy raz w tygodniu udają się do Multicentrum, gdzie podczas zajęć i warsztatów edukacyjnych, mają szansę zdobyć wiedzę z różnych dziedzin i nauki i kultury, wykorzystując przy tym zaawansowane narzędzia technologicznie. Dzieci poprzez zabawę z programem „Budyń i Beza” oraz klockami K’next, poznają świat nauki, techniki, sztuki, a także uczą się odpowiedzialnych zachowań w życiu codziennym.

Dodatkowo, dla chętnych dzieci, organizujemy także treningi tenisa ziemnego (Szkółka Tenisowa Ryszarda Sosnowskiego – ul. Radiowa 32). Zajęcia odbywają się w godzinach pracy przedszkola, dzieci idą na trening pod opieką nauczycielek.

 • Cała kadra pedagogiczna posiada pełne kwalifikacje pedagogiczne wymagane przy pracy z dziećmi [patrz. Kadra pedagogiczna]
 • Każda grupa posiada swoją salę wyposażoną w wiele kolorowych zabawek i pomocy dydaktycznych.
 • W przedszkolu są trzy grupy
 • Własna kuchnia serwuje  pyszne posiłki: śniadanie, zupkę, II danie i podwieczorek. Dania są przygotowywane z niezwykłą dbałością, dostosowane także do specjalnych diet dla dzieci alergicznych.
 • Przedszkole  posiada w pełni wyposażoną salę gimnastyczną.

Nasza Placówka jest przedszkolem, którego państwo szukacie. Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewnimy państwa dzieciom najlepszą opiekę pedagogiczną, oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych dzieci tak, aby czuły się u nas domowo, radośnie i bezpiecznie.

.button-5ecc2c2553e92 { margin-bottom: 15px; margin-top: 0px; min-width: 0px !important; } .button-5ecc2c2553e92 { background-color:#8ec52c; } .mk-button.button-5ecc2c2553e92.flat-dimension:hover { background-color:#f8b32f !important; }

KADRA W PRZEDSZKOLU

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycielek dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Mają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej.W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.

Uwzględniają indywidualne podejście, zapewniając czas i uwagę dla każdego dziecka. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań i talentów każdego dziecka. Nasi nauczyciele są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.
Właściciel, dyrektor – mgr Joanna Żak

Specjaliści
W skład zespołu sprawującego opiekę nad dziećmi wchodzą również specjaliści z różnych dziedzin: logopeda, instruktor gimnastyki , rytmiczka , lektor języka angielskiego

A to nasza kadra :

 • Dyrektor ds. pedagogicznych mgr Katarzyna  Mrozek

Nauczycielki :

 • mgr Aneta Bujnowska
 • mgr Justyna Komada
 • mgr Agnieszka Kułakowska – Ryszt
 • mgr Małgorzata Niemiro
 • mgr Agnieszka Szczebiot
 • mgr Dagmara Marchlewska
 • Rytmika – mgr Małgorzata Raczyńska
 • Gimnastyka – instruktor Paulina Żelechowska
 • Logopedia – mgr Aneta Bujnowska
 • Lektor języka angielskiego – mgr Anna Hnatiuk

Uroczystości przedszkolne na rok szkolny 2017/2018

 • Spotkanie informacyjno organizacyjne z rodzicami (grupy starsze) wrzesień
 • Pasowanie na przedszkolaka – październik
 • Jesienne zajęcia otwarte dla rodziców – (grupy Muminki i Starszaki) październik
 • Spotkanie z Mikołajem – grudzień
 • Spotkania przy choince – grudzień (w grupach)
 • Kostiumowy Bal Karnawałowy – styczeń
 • Dzień Babci i Dziadka – styczeń
 • Święto Wiosny – marzec
 • Wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców – kwiecień
 • Festyn Rodzinny – Dzień Rodziny – maj
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego Starszaków – czerwiec